Have you heard? NIQ and GfK are now one website. Learn more

Press Releases

Споживчі настрої в Україні, серпень 2015: збільшення індексу до 46,9

Press Releases

Споживчі настрої в Україні, серпень 2015: збільшення індексу до 46,9



У серпні 2015 року споживчі настрої українців поліпшилися. Індекс споживчих настроїв (ІСН) дорівнює 46,9, що на 3,8п. більше, ніж у липні. Найсуттєвіших змін зазнали девальваційні очікування та очікування щодо розвитку економіки найближчим часом. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine. У серпні 2015 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 46,9, що на 3,8п. вище показника липня.

Оцінка поточного становища збільшилася на на 2,7п. до значення 39,2. Складові цього індексу змінились наступним чином:

    індекс поточного особистого матеріального становища (х1) збільшився на 4,9п. та дорівнює 32,5;

    індекс доцільності робити великі покупки (х5) залишився майже без змін та дорівнює 45,9.

Очікування щодо розвитку економіки країни збільшились на 4,5п. та дорівнюють 52,1. Складові цього індексу змінилися наступним чином:

    індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) збільшився на 4,1п. та дорівнює 45,3;

    індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) становить 43,1 що на 8,4п. більше ніж у липні;

    очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років (х4) збільшився на 1п. порівняно до липня та становить 67,8.

У серпні дещо збільшились очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття дорівнює 153,6, що більше показника липня на 2,2п. Крім того, у серпні збільшився індекс інфляційних очікувань – на 4,2п. та склав 184,7. Разом з тим, очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців у серпні поліпшилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 6,9п. до значення 143,2.

«Зменшення побоювань щодо можливої девальвації позитивно вплинуло на динаміку споживчих настроїв, але вони продовжують коливатися навколо мінімальних значень», – коментують аналітики GfK Ukraine.

Завантажити прес-реліз (українською) 

Download press-release (English)