У травні 2016 року споживчі настрої українців покращилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 50,3, що на 1,2 п. більше за показник квітня. Найбільших змін зазнали індекси доцільності великих закупів та девальваційні очікування. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.
У травні 2016 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 50,3, що на 1,2 п. вище від квітневого показника.
Індекс поточного становища (ІПС) зріс на 3,5 п., піднявшись до позначки 47. Складові цього індексу змінились наступним чином:
- індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 36, що на 1,4 п. нижче, ніж у квітні;
- індекс доцільності великих покупок (х5) збільшився на 8,3 п., встановившись на позначці 58.
Індекс економічних очікувань (ІЕО) зменшився на 0,3 п., сягнувши у травні показника 52,5. Складові цього індексу зазнали таких змін:
- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) зменшився на 1,2 п. та дорівнює 51,8;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) збільшився на 3 п. та склав 41,6;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) знизився відносно квітневого показника на 2,4 п. ─ до рівня 64,2.
У травні погіршилися очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 150,3, що на 2,8 п. більше за показник минулого місяця. Натомість індекс інфляційних очікувань упав, склавши 182,2, що на 3,3 п. нижче, ніж у квітні. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 5,4 п. ─ до значення 139,2.
“Зростання індексу споживчих настроїв відбулося на тлі погіршення оцінок особистого матеріального становища та збільшення індексу доцільності великих покупок. Це може бути пов’язано із зниженням девальваційних очікувань (великі закупи переважно стосуються імпортних товарів) та закінченням опалювального сезону (а отже зменшенням частки комунальних витрат у бюджеті)” ─ коментують аналітики GfK Ukraine.