Have you heard? NIQ and GfK are now one website. Learn more

Press Releases

Споживчі настрої в Україні, квітень 2017: індекс склав 54,9

Press Releases

Споживчі настрої в Україні, квітень 2017: індекс склав 54,9



У квітні 2017 року споживчі настрої українців значних змін не зазнали: індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 54,9, що на 0,6 п. менше від березневого показника. Найбільше змінилися індекси доцільності великих покупок та очікуваного розвитку економіки країни. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

У квітні 2017 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 54,9, що на 0,6 п. нижче, ніж у березні 2017.
Індекс поточного становища (ІПС) зменшився на 3,1 п. і становив 50,2. Складові цього індексу змінились наступним чином:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 43 що на 1 п. вище за березневий показник;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 7,1 п. та встановився на позначці 57,4.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) збільшився на 1 п. та становив у квітні 57,9. Складові цього індексу змінилися наступним чином:індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) зменшився на 2 п. порівняно з минулим місяцем та дорівнює 57;

  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зменшився на 2,8 п. та склав 45,2;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) збільшився на 7,9 п., сягнувши значення 71,6.

Очікування українців щодо безробіття лишилися незмінними: в квітні показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 142,4, що нижче показника минулого місяця на 0,2 п. Індекс інфляційних очікувань склав 183,9, що на 1,6 п. вище показника в березні. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців дещо покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 3,5 п. ─ до значення 140,1.

«Загалом індекс споживчих настроїв не зазнав значних змін. У структурі індексу зросли очікування щодо розвитку економіки країни у найближчі 5 років, а індекс доцільності великих покупок, навпаки, знизився. Покращення настроїв щодо економічного розвитку країни, на нашу думку, є реакцією на ухвалення безвізового режиму для України з ЄС (6 квітня Європарламент ухвалив це рішення). Слід зазначити, що зменшення індексу доцільності робити великі покупки відбулося у групі споживачів з низьким доходом», – коментують аналітики GfK Ukraine.

Посилання на завантаження прес-релізу