Education

Zakupy społecznościowe to przyszłość e-commerce  

Education

Zakupy społecznościowe to przyszłość e-commerce  


Kraje wyznaczające trendy służą jako świetne przykłady dla słabiej rozwiniętych e-rynków i przewodzą ewolucji e-commerce. Podążanie za najlepszymi praktykami poświadczonymi dobrymi wynikami sprzedaży obiecuje zwrot inwestycji i także zapewnia skuteczne planowanie strategiczne. 

M-commerce, super aplikacje i handel społecznościowy mogą być dla wielu nowymi zjawiskami, tymczasem są to właśnie kluczowe czynniki wpływające na ruch e-commerce na dojrzałych rynkach Azji, co oznacza ukryte możliwości jeszcze czekające na odblokowanie przez inne regiony.  


Urządzenia mobilne napędzają ruch zakupowy 

Użytkownicy urządzeń mobilnych bezsprzecznie zwiększają ruch e-commerce i kształtują ścieżkę ewolucji e-commerce. Ci klienci napędzają e-commerce (m-commerce) i zyskują na popularności w całej Azji. Na przykład w Korei Południowej 82% kupujących online używało swojego urządzenia mobilnego do zakupów spożywczych online. Handel mobilny staje się również głównym sposobem kupowania online w Brazylii pod względem liczby zamówień, było ich 56,3 miliona w I półroczu 2021 r.

Aplikacje mobilne zdecydowanie napędzają handel cyfrowy. Tak zwane super aplikacje zaczęły znacznie zyskiwać na popularności w Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ oferują konsumentom punkt kompleksowej obsługi, integrując wszystkie aspekty wirtualnego życia konsumentów z wieloma usługami, takimi jak sieci społecznościowe, dostawa żywności, rezerwacja restauracji, płatności i gry. Obecnie super aplikacje e-commerce mogą mieć około 1-1,5 miliona produktów w porównaniu z 75-90 tysiącami produktów w sklepie. Ze względu na jeden łatwy i atrakcyjny interfejs (co przekłada się na lepsze doświadczenie użytkownika), super-aplikacje oferują rozwiązanie dla obecnych wyzwań: by odpowiednio nakierować konsumentów i utrzymywać ich zaangażowanie.

Siła handlu społecznościowego (social commerce) i transmisji na żywo 

Jako kolejna świeża forma zaangażowania, handel społecznościowy (social commerce) podbija świat. Wzrasta liczba zakupów za pośrednictwem sieci społecznościowych, a 60% konsumentów internetowych deklaruje, że w 2020 r. co najmniej raz dokonało zakupu za pośrednictwem platformy społecznościowej.

Handel społecznościowy obejmuje nie tylko transakcje zakupowe dokonywane przez konsumentów za pośrednictwem sieci społecznościowych, ale także wiele nowych sposobów, w jakie firmy łączą oparte na wartości zakupy online z rozrywką społecznościową. Rozwinięte rynki elektroniczne, takie jak Chiny, wykorzystują handel społecznościowy, aby zwiększyć zaangażowanie kupujących, odwołując się do siły społeczności. Transmisje na żywo w handlu elektronicznym również przeżywają gwałtowny wzrost w Chinach, przyciągając obecnie 265 milionów użytkowników, co stanowi prawie 50% użytkowników korzystających z transmisji na żywo. E-gracze próbują wpływać na konsumentów i budować ich relacje z marką za pomocą takich narzędzi, jak umowy grupowe oparte na crowdsourcingu, oferty kierowane bezpośrednio do konsumentów i handel wymienny w mediach społecznościowych.

Przyciągnięcie uwagi kupujących online i utrzymanie ich zaangażowania i lojalności jest możliwe, chociaż może wymagać pewnej kreatywności. Korzystanie z sieci społecznościowych i narzędzi rozrywki przyciągnie nowych kupujących przy równoczesnym budowaniu korzystnych relacji z dotychczasowymi konsumentami. Społeczność ma moc zachęcania ich do zakupów. Bycie na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami i inicjatywami oraz uwzględnienie wiedzy w procesie podejmowania decyzji ma kluczowe znaczenie dla zwycięskiej strategii e-commerce, która pozwoli marketerom przewodzić w konkurencji online.

Wzmocnij swoją strategię e-commerce 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dokładne dane i przydatne informacje.