Budowanie pretendującej marki - NIQ
Analysis

Budowanie pretendującej marki

Analysis

Budowanie pretendującej marki


 • Połączenie z trudem zdobytego doświadczenia z wiarygodnymi danymi o rynku może doprowadzić do zmian, gdyż umożliwia podejmowanie decyzji z pewnością siebie i zdolnością przewidywania.
 • Zintegrowanie danych o rynku z instynktem to klucz do podejmowania decyzji dotyczących pretendentów z pewnością siebie. Oto jak nawigować w środowisku danych jako profesjonalista.

Zacznijmy od początku

Z których punktów danych należy korzystać w jakich sytuacjach?

Ta infografika prezentuje kluczowy element – firma musi śledzić:

 • swój produkt,
 • swój udział w rynku,
 • kategorię/rynek, na którym działa,
 • w jaki sposób śledzić wyniki portfela.

Wczytaj, aby używać w przyszłości


Ustal cenę na właściwym poziomie

Ustalanie cen może być trudne lub łatwe, w zależności od tego, co wiesz. Na podstawowym poziomie właściwa cena powinna: pokrywać koszty, generować zysk, odzwierciedlać wartość produktu i stale przyciągać coraz więcej klientów. Odpowiedź leży w posiadaniu strategii dynamicznego ustalania cen; innymi słowy, nie ma rozwiązania uniwersalnego.

Punktem wyjścia jest zrozumienie elastyczności ceny swojego produktu (i kategorii). Elastyczność ceny pokazuje, jak zmiana ceny wpłynie na zakup danego produktu. Im produkt elastyczniejszy, tym większe prawdopodobieństwo, że po podniesieniu cen klienci odejdą i znajdą produkty alternatywne. Im produkt mniej elastyczny, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że po podniesieniu cen klienci będą kupować produkty alternatywne. 

 • „Podział elastyczności” opisuje dwa potencjalne rezultaty zmniejszenia wielkości sprzedaży wskazanego w powyższym wskaźniku:
 • Sytuacja elastyczności „własnej” – zależy od poziomu lojalności wobec marki. Gdy wzrośnie cena produktu, klienci w dalszym ciągu będą chcieli kupować tę samą markę, ale przerzucą się na inny produkt. Innymi słowy: konkurencja wewnętrzna.
 • Sytuacja elastyczności zewnętrznej – gdy wzrosną ceny Twoich produktów, klienci zaczną rozważać markę konkurencyjną.

Mając odpowiedniego partnera od danych, możesz przenieść swoją strategię na kolejny poziom za pomocą podziału elastyczności swojej marki.


Czy jesteś gotowy, aby uzyskać dla swojego produktu należną mu powierzchnię na półce?

Nadszedł czas, aby porozmawiać z detalistami o Twojej marce i przenieść dystrybucję jej produktów na kolejny poziom – co jednak tak naprawdę możesz powiedzieć, aby ich zainteresować?

Zasady prowadzenia negocjacji z detalistą są takie same, jak zasady negocjacji z prawie każdym interesariuszem. Idealnym wynikiem jest sytuacja, w której wszystkie strony wygrywają, ale co to oznacza, gdy do negocjacji przystępuje detalista? 

Oto kilka wskazówek:

 1. Wiedz, gdzie jesteś dzisiaj, a gdzie chcesz być w przyszłości.
 1. Zdobądź szeroką wiedzę na temat swojej kategorii i konkurentów. Czym Twój produkt lub Twoja marka odróżnia się od innych?  
 1. Zrozum swojego detalistę. Jakie są jego priorytety i jak Twoja marka może mu pomóc je zrealizować lub osiągnąć?
 1. Określ jasne oczekiwania finansowe. Wiedz, ile jesteś skłonny przeznaczyć na marżę zysku detalisty.
 1. Przygotuj przekonującą prezentację oferty. Nie chodzi o samą prezentację, ale o oparcie się na głębszych motywach detalisty, w tym osoby lub osób, z którym będziesz rozmawiać. W końcu rozmawiasz z osobą, a nie z organizacją.

Dane NIQ są wykorzystywane i oglądane przez tysiące detalistów na całym świecie. Ufa się nam, że przedstawiamy pełny obraz sytuacji, najbardziej kompletne i jasne na świecie zrozumienie postępowania zakupowego konsumentów. 

Uwolnij moc danych, aby ujawnić nowe ścieżki wzrostu.

NIQ Discover odkrywa istotne wskazówki biznesowe dotyczące rynku i konsumentów z jednego źródła prawdy, jednocześnie redukując koszty i czas spędzany na zarządzaniu danymi i ich analizowaniu. Umożliwia firmom dowolnej wielkości podejmować lepsze decyzje strategiczne, identyfikować możliwości wzrostu i wprowadzać innowacje.

1

Przewaga konkurencyjna

Dane najwyższej jakości o wiodącym w branży zakresie pokrycia i granularności, których potrzeba, aby identyfikować wzory i trendy oraz szybko dostosowywać się do zmieniającej się dynamiki rynku

2

Lepsze decyzje, szybciej

Alerty dotyczące wskaźników KPI w celu monitorowania wyników biznesu, szablony raportów z rozbudowanymi wizualizacjami w celu szybkiego uzyskiwania wskazówek biznesowych, podpowiedzi dotyczące przepływów pracy i sporządzania raportów w celu prowadzenia analityki w czasie rzeczywistym

3

Zwiększona efektywność

Intuicyjne zastosowanie analityki biznesowej w celu umożliwiania całej organizacji wizualizowania wszystkich zasobów danych i wskazówek biznesowych w jednym miejscu

4

Możliwości wzrostu dla każdego

Ścieżka wzrostu dla marek dużych, średnich i wschodzących, zespołów o dowolnej wielkości, użytkowników okazjonalnych lub regularnych w cenie najlepiej odpowiadającej przyjętemu budżetowi.


Przestań zgadywać, zacznij wiedzieć!

Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby zobaczyć wersję demo i uzyskać więcej informacji.